Na návštěvě u Cimbal Classiku – abonmá

Na návštěvě u Cimbal Classiku

Tak je nazván plánovaný cyklus pravidelných setkání líšeňské kapely Katky a Dalibora Štruncových se zajímavými, profesně velmi úspěšnými a na umělecké scéně dlouhodobě etablovanými soubory i jednotlivci.
 
Čtyři koncerty v kalendářním roce 2024 jsou zařazeny do jednoho společného abonmá, které můžete navštěvovat v DĚLŇÁKU Líšeň, Klajdovská 28, Brno-Líšeň.
 
Cyklus předplatného i samostatné koncerty, kdy uvidíte na jednom jevišti Cimbal Classic s hosty, jsou naplánovány v následujících termínech:
 
  • 13. 3. 2024 Nezmaři – Kultovní folková kapela 
  • 15. 5. 2024 ČaroTaJ  – Uskupení hudebníků České filharmonie s názvem 
  • 9. 10. 2024 Jaroslav Svěcený
  • 11. 12. 2024 Janáčkovo kvarteto.

Začátek koncertů vždy v 19:00 ve velkém sále Dělňáku LíšeňMůžete ale dojít dříve a občerstvit se na baru.

Akce se koná pod záštitou starosty Břetislava Štefana. Těšíme se na Vás!

Zvýhodněné předplatné na všechny čtyři koncerty (s místenkou), nebo luxusní místa ve vybraných řadách si můžete zakoupit v elektronické podobě přes www.smsticket.cz nebo tištěnou vstupenku v Copycentrum Líšeň, Jírova 10.

Více informací k jednotlivým koncertům

Středa 13. 3. 2024

Kultovní folková kapela Nezmaři z Českých Budějovic je již 45 let stálicí na našich koncertních, klubových a festivalových scénách.  Propojení jejich vlídného písňového poselství s nezaměnitelným pódiovým humorem přináší posluchačům ojedinělý umělecko-člověčí prožitek.

Středa 15. 5. 2024

Uskupení hudebníků České filharmonie s názvem ČaroTaJ s pěveckými sólistkami Jitkou Novotnou a Táňou Roskovcovou přináší originální, ovšem veskrze vkusné uchopení lidových písní. V názvu souboru je skryto kouzlo rodného kraje obou zpěvaček, za svobodna sester Málkových, které navazují na odkaz svého otce, legendárního primáše uherskobrodského souboru Olšava Lubomíra Málka. Jeho jiskřivý hlas, hudební cítění a nezaměnitelné frázování se zapsalo nejen do duší jeho posluchačů, ale především do projevu jeho dcer. Obě sestry se tak i v Praze nechávají okouzlit lidovými písněmi a zároveň se úspěšně věnují i svým dalším profesním cestám. Jitka Novotná je úspěšnou moderátorkou a dramaturgyní pořadů stanice Českého rozhlasu Dvojka, především legendárního pořadu Stříbrný vítr a rovněž ji známe jako příjemnou a půvabnou průvodkyni pořady vážné hudby nejen festivalu Pražského Jara na stanicích České televize. Táňa působila dvě dekády jako vokalistka Karla Gotta, v letech 2004 – 2007 dámského vokálního tria u Ondřeje Havelky a jeho orchestru Melody Makers a zpívá i ve formaci Prime Time Voice.

Středa 9. 10. 2024

Jaroslav Svěcený je proslulý virtuózní houslista a zároveň i mimořádný znalec a odborník, který posluchače, coby poutavý vypravěč, provede veškerými zákoutími i historií svého nástroje.

Středa 11. 12. 2024

Janáčkovo kvarteto s primáriem Milošem Vackem je světově uznávaný brněnský komorní soubor, jehož součástí je i domestikovaný Líšňák, houslista a dirigent Richard Kružík.

Cimbal Classic se ujme role hostitele z pozice ansámblu, který se pravidelně potkává se všemi těmito interprety na koncertních pódiích, a s nimiž jsou Kateřina a Dalibor Štruncovi v dlouholetém přátelském i profesním vztahu. I díky těmto skutečnostem se posluchači mohou těšit nejen na mimořádné hudební zážitky, ale i na velmi blízkou a nenucenou atmosféru jejich hudebního setkání a souznění.