Kurzy angličtiny pro seniory

 

Když jsme začali před šesti lety, potkávali jsme se jednou týdně v učebně ve skupince seniorů a učili se angličtinu. Bylo to pro nás příjemné povyražení a cvičení mozkových buněk. Naše děti se na nás občas dívaly shovívavě. „Děda se učí anglicky jako ty, Karlíčku, můžeš ho vyzkoušet ze slovíček!“ zaznělo v různých verzích v nejedné rodině. I přes vtipné poznámky nás ale s láskou podporovali.

Pak ale přišel Covid a všechno bylo v pytli. Vypadalo to, že budeme muset angličtinu vzdát, uzavřeme se doma, zapomeneme na přátele a už nikdy nevylezeme ze své nory. S tím jsme se ale nechtěli smířit. Rozhodli jsme se, že máme na víc. Přešli jsme do online světa. I když to bylo zatraceně těžké.

Někteří proklínali myš a honili ji dvěma rukama. Jiní trávili hodiny u počítače ve snaze porozumět slovům jako zúm, skajp, platforma nebo čet. Zažili jsme radost z toho, že se po hodinovém úsilí všichni konečně slyšíme, i přes to naprosté zoufalství z hlášky error 404, když se počítačům nechtělo pracovat.

Patříme ale k lidem, kteří se nevzdávají. Zvládli jsme online hodiny, online víkendy s rodilými mluvčími, díky online světu jsme si v době lockdownu povídali s vnoučaty i s lektory v Americe. Je nám 60 plus (některým i plus o hodně), ale Covid ani ten „onlajn“ svět nás nezastavil

Takhle uběhl náš čas strávený s Covidem a v červnu 2021 jsme se po roce konečně osobně setkali na plánovaném víkendovém kurzu. Jeli do Jeseníků na Ramzovou. Všichni jsme posílili své jazykové schopnosti, a hlavně jsme si užili plnými doušky kontakt se svými spolužáky a lektory v krásné přírodě jesenických hor.

V červnu jsme se setkali ještě jednou. Na dětském dni jsme sis užili krásnou, téměř meditativní dílničku s mozaikou a potkali se na loutkovém divadle pro děti.

Všichni se už těšíme, že v nadcházejícím školním roce se budeme konečně setkávat osobně a užijeme si hodiny tak, jak to máme nejraději. Hodiny plné legrace, porozumění a osobního kontaktu.

A CO PLÁNUJEME?

OTEVÍRÁME KURZ ANGLIČTINY I PRO TY, KDO DO UČEBNY FYZICKY NEDOJDOU A PŘESTO STOJÍ O ZNALOST JAZYKA A PŘÍJEMNOU SPOLEČNOST.

Stávající kurzy mají úspěch a je o ně zájem, a proto jsme se rozhodli je rozšířit. Nově budou vypsány ještě KURZ ANGLIČTINY PRO ZAČÁTEČNÍKY a KURZ ANGLIČTINY Z DOMOVA různých pokročilostí. Tyto kurzy jsou vhodné zejména pro ty, kdo nemohou z jakýchkoliv důvodů dojít do učeben, a přesto stojí o znalost jazyka a o společnost. Podrobnosti viz program níže.

NAŠE PLÁNY NA PŘÍŠTÍ ROK

Angličtina pro seniory, zaměření na:

  • úplné začátečníky – NOVĚ!
  • mírně pokročilé + věčné začátečníky
  • středně pokročilé
  • pokročilé.

Angličtina z domova – NOVĚ!

Pro všechny, kdo z dlouhodobých zdravotních nebo jiných důvodů nemohou docházet do učeben. Kurzy budou probíhat online s možností osobního setkání na našich víkendech. Naše díky patří společnosti Moudrá sovička, která poskytuje počítačovou podporu až k vám domů, bez které by tento kurz nemohl vzniknout.

Anglické víkendové pobyty s rodilými mluvčími pro seniory.

Anglické víkendové pobyty pro prarodiče s vnoučaty.

Počítačové přednášky cílené na potřeby kurzu s možností nastavení vašich počítačů (přímo na přednášce nebo u vás doma) tak, aby vám stačilo jedno kliknutí a byli jste v hodině J.

Dny prarodičů s vnoučaty – divadla a výtvarné ekologické dílničky pro celou rodinu. Spojili jsme se s divadlem NAVLNCE a nachystali program pro všechny věkové kategorie.

AKTIVITY PROBÍHAJÍ:

  • Každý čtvrtek, v Senior Klubu, Bzenecká 19, Vinohrady
  • Každou středu, ve volnočasovém centru Kotlanka, Kotlanova 7, Líšeň.

 BLIŽŠÍ INFORMACE:

Telefon: 603 22 33 53, e-mail: sang@volny.cz,
web: sejdeme-se.webnode.cz, www.jaroslavasobotkova.cz.

Těšíme se na viděnou se stávajícími i novými studenty!

Bc. Jaroslava Sobotková