Babička v trenkách

Přijela babička z Londýna! Taškařice o tom, co všechno se může stát v jednom městečku na prvního apríla roku 1928. K čemu povede záměna identit, kanadské žertíky dospívající mládeže, nedoslýchavost zmatené tetičky a honička s policií? A jakou roli v tom všem hrají trenky s lampasem? To všechno se dozvíte

ve středu 28. 2. 2024 od 19:00 na Dělňáku Líšeň, Klajdovská 28.

Na představení Vás zveme ve spolupráci s Divadlem Petra Cendelína.

O přestávce a stejně také před představením i po představení se můžete občerstvovat v Dělňáku na baru.

Vstupné 190 Kč

Tištěné vstupenky můžete zakoupit v Copycentru, Jírova 10, Brno-Líšeň

Více informací

Ztřeštěná komedie z roku 2008 z pera českého autora Vlastimila Pešky je inspirovaná vůní dvacátých let minulého století, prvorepublikovou módou či dobovými němými filmy, ve kterých se bláznivé fantazii nekladly překážky.
Děj se odehrává na 1. dubna roku 1928, tedy na den aprílový. Na začátku se seznámíme s majitelem obchodu s deštníky a pršiplášti panem Lumírem Dandou, jeho ženou Otýlií, dcerou Stelou, pubertálním synem Dodánkem a několika zákazníky.
Později se děj přesune na ulici, kde dojde ke zločinu a honičce s policií. Neprávem obviněný pan Mourek hledá záchranu v obchodě pana Dandy.
Aby uniknul pronásledování, musí se přestrojit do ženských šatů a předstírat, že je babička, která dojela z Londýna.
Podaří se panu Mourkovi dokázat, že je nevinný? Bude skutečný pachatel zločinu odhalen? Jakou roli v tom všem budou hrát trenky, zmíněné v názvu hry? A bude svatba?