ČaroTaJ – 2. koncert z cyklu Na návštěvě u Cimbal Classiku

Tištěné vstupenky můžete zakoupit v  Copycentrum Líšeň na Jírově 10.

Uskupení hudebníků s názvem ČaroTaJ s pěveckými sólistkami Jitkou Novotnou a Táňou Roskovcovou přináší originální, ovšem veskrze vkusné uchopení lidových písní.

V názvu souboru je skryto kouzlo rodného kraje obou zpěvaček, za svobodna sester Málkových, které navazují na odkaz svého otce, legendárního primáše uherskobrodského souboru Olšava Lubomíra Málka. Jeho jiskřivý hlas, hudební cítění a nezaměnitelné frázování se zapsalo nejen do duší jeho posluchačů, ale především do projevu jeho dcer. Obě sestry se tak i v Praze nechávají okouzlit lidovými písněmi a zároveň se úspěšně věnují i svým dalším profesním cestám.

Jitka Novotná je úspěšnou moderátorkou a dramaturgyní pořadů stanice Českého rozhlasu Dvojka, především legendárního pořadu Stříbrný vítr a rovněž ji známe jako příjemnou a půvabnou průvodkyni pořady vážné hudby nejen festivalu Pražského Jara na stanicích České televize.

Táňa působila dvě dekády jako vokalistka Karla Gotta, v letech 2004 až 2007 dámského vokálního tria u Ondřeje Havelky a jeho orchestru Melody Makers a zpívá i ve formaci Prime Time Voice.

Ukázky z tvorby

Pasol JanoPri Trenčianskej skale

Další koncerty z cyklu Na návštěvě u Cimbal Classiku

  • 9. 10. 2024 Jaroslav Svěcený
  • 11. 12. 2024 Janáčkovo kvarteto – Vánoční koncert