Virtuální prohlídka světových památek a zajímavostí

 

Většina památek i muzeí mají zatím dveře pro návštěvníky zavřené, ale přece můžeme nakouknout aspoň „klíčovou dírkou“.

Virtuální prohlídky jsou zdarma, některé s výkladem, ale většinově nikoliv v češtině. Zahájíte ji kliknutím na odkazy uvedené u jednotlivých památek. Pohyb v prostoru ovládejte myší nebo šipkami umístěnými v dolní liště obrazovky. Nedaří se něco? Kontaktujte nás na tel. č. 734 313 653 nebo e-mailu: drazanova@kclisen.cz.

Pohodlně se posaďte s dobrou kávou nebo sklenicí vína, klikněte některý z níže uvedených odkazů a my už jen přejeme příjemný zážitek z virtuálního cestování.


 

KRÁSA SIXSTINSKÉ KAPLE

 

 

Vatikánská kaple zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie postavená v letech 1477-1483. Její původní a hlavní poslání je sloužit jako místo pro shromáždění kardinálů a konkláve. Její rozměry odpovídají původnímu Šalamounovu chrámu v Jeruzalémě. 

Nejznámější je svoji výzdobou od největších renezančních umělců. Fresky na klenbě Michelangela Buonarrotiho zachycují devět prvotních biblických výjevů, Stvoření Adama a Evy, Prvotní hřích, Strom poznání. Fresky západní stěny, opět z rukou Michelangela, vyjadřují Poslední soud jako varování odklonu od víry.  Fresky jižní stěny mapují Mojžíšův život, vyvádění Izraelitů z Egypta a předávání desky Starého zákona. Severní stěna náleží výjevům ze života Ježíše Krista, jeho Křest, Trojí pokušení ďábla a Poslední večeři. 

Podrobný popis fresek najdete v internetové encyklopedii ZDE.


 

Prohlídky a prezentace:

  • Virtuální prohlídka Sixtinské kaple ZDE.
  • Videoprezentace Sixtinské kaple ZDE.

 

Chcete se podívat na další památky Vatikánu?

  • Vstupní stránka je ZDE.

 

AMERICKÉ PŘÍRODNÍ MUZEUM

 

 

National Museum of Natural History, Washington, D.C. je jedno z nejznámějších přírodovědných muzeí na světě. Jeho cílem je porozumět přírodě i místu člověka v ní. Provede Vás příběhem celé planety, od bouřlivých začátků seizmických výbuchů, přes vznik života, jeho pravěké formy až po současné krásy. Celá prohlídka i navigace je v angličtině, ale je srozumitelná a bez problémů ji zvládne každý. Můžete si vybrat z několika virtuálních  prohlídek.


 

Stálá výstava aneb průřez naší planetou 

Prohlídka je možná ve 3 patrech muzea. Po kliknutí na odkaz se dostanete k hlavnímu vstupu k informačnímu kiosku. Po muzeu je možné se pohybovat šipkami umístěnými v dolní části obrazovky, na které klikejte myší. Šipka na podlaze Vás vždy nasměruje po trase prohlídky. V horní části obrazovky je umístěna mapka prostor s barevnými body, kliknutí na ně, Vás přenese na vyznačené místo v budově. Mezi patry je možné se přesouvat tlačítky ground, first, second umístěnými v horní části obrazovky.

Vstupní stránka je ZDE.

 

Panoramatická prohlídka předmětů připomínající naši dávnou minulost

Najdete zde historii Kypru, fosilie dinosaurů, lidský genom, život v pravěku, orchideje a příběhy kostí. Při otevření stránky je nutné rolovat směrem dolů, kde se pod každým velkým tučným černým nadpisem nachází modré odrážky s červenými podtrženými podnadpisy, na které je nutný kliknout pro vstup k exponátu nebo do místnosti.

Vstupní stránka je ZDE.

 

Prohlídka části venkovních prostor a soch v zahradě

Při otevření stránky je nutné rolovat směrem dolů, kde se pod každým velkým tučným černým nadpisem nachází modré odrážky s červenými podtrženými podnadpisy, na které je nutný kliknout pro vstup k exponátu nebo do místnosti.

Vstupní stránka je ZDE.


 

PAŘÍŽSKÝ LOUVER

 

Francouzská perla mezi muzei, nejkrásnější a nejvzácnější exponáty našeho světa, co dodat. Jen se kochat uměním starých mistrů …

Po kliknutí na odkaz se dostanete před pomyslnou bránu muzea ke skleněné pyramidě. Prohlídka je koncipována jako panoramatické fotografie jednotlivých míst. Pomocí myši (zmáčknout levé tlačítko a pohybovat s myší kýženým směrem) je možné s obrazem otáčet o 360o. V pravém rohu obrazovky je šipka s názvem další místnosti, která je virtuálně přístupná (Hall Napoleon atd). Současně se v dolní části obrazovky objevují podrobnější fotografie jednotlivých exponátů nebo míst, na které je také možné kliknout, otevřou se v samostatném okně, které je možné následně zavřít.

Vstupní stránka je ZDE.


 

AŽ K JÁDRU

 

Skupina ČEZ připravila akci Virtuálně v elektrárně. K virtuální prohlídce některé z nabízených elektráren i s průvodcem je možné se zaregistrovat ZDE.

 


 

Zpět na RÉVA na dálku