Jak se nám žije? Líšeň sobě

 

Líšeň sobě žije! 

Loňský rok byl jiný, ale i přesto se nám podařilo uspořádat pro veřejnost několik akcí. Kromě tradičních Líšeňských ostatků a třídenního Festivalu Líšeň sobě XI. jsme nově uspořádali i posezení u ohně nebo „Poslední koncert“ na zahradě Orlovny. Iniciovali jsme výzvu líšeňských spolků za vypsání výběrového řízení na ředitele KCL. Na valné hromadě naše řady rozšířili noví členové a zvolili jsme si novou předsedkyni a členy výboru.

V letošním roce chceme na naši práci navázat a rozšířit ji o další témata. Ostatky, které jsou obvykle v naší městské části pořádány poměrně “ve velkém stylu”, jsme letos museli hodně omezit kvůli vládním protiepidemickým nařízením. Sešlo se několik maškar, které prošly ulicemi staré Líšně. Bylo to opravdu velmi skromné oproti předchozím rokům, ale věříme, že další akce už budou za přítomnosti diváků:).

Na jaře jsme připravili ve spolupráci s Peckami z Moravy Proutkobraní. Na Kostelíčku jste si mohli vzít k zasazení nebo k upletení pomlázky proutky košíkářské vrby.

Dále plánujeme různé kulturní akce a workshopy, které budeme zveřejňovat na našich FB stránkách dle aktuálních možností, například divadla, vystoupení a koncerty, nebo dílny pro děti i dospělé. Sezóna jako již tradičně vyvrcholí v srpnu, kdy chystáme XII. ročník festivalu Líšeň sobě. Termín akce je určen na víkend 20. – 22. 8. 2021.

Ani v této době nám není lhostejné aktuální dění v Líšni. Zajímáme se o téma Jedlého parku, který si to jistě zaslouží. Společně on-line sledujeme zasedání zastupitelstva a jednáme o možnostech, jak zlepšit kvalitu života v Líšni přímo s radními. Sledujte náš FB profil @lisensobe a buďte s námi v kontaktu.

Těšíme se snad již brzy na viděnou.

Filipína Cimrová – předsedkyně spolku,
Andrea Ondrůjová, Michal Sadílek a Lucia Zendulková – členové výboru spolku