Líšeň je líheň – Kateřina a Dalibor Štruncovi

 

 

 

Kateřina Štruncová (rozená Sehnalová)

Vystudovala hru na housle na brněnské konzervatoři. Byla členkou orchestru Národního divadla Brno a Filharmonie Brno, spolupracovala s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů a Městským divadlem Brno. Mimo své rodné město natáčela scénickou hudbu pro divadla v Praze (Divadlo pod Palmovkou), Pardubicích a Českém Těšíně. Od roku 1994 působí jako houslistka a zpěvačka ve skupině Javory Hany a Petra Ulrychových. Od stejného roku je členkou skupiny Cimbal Classic. V současnosti působí jako pedagožka na Základní umělecké škole Antonína Doležala v Brně-Líšni.

Dalibor Štrunc

Pochází z Rožnova pod Radhoštěm z hudební rodiny. Vystudoval hru na cimbál na brněnské konzervatoři. V letech 1992−2004 působil jako první cimbalista Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Od roku 2000 vyučuje hru na cimbál na brněnské konzervatoři.
V průběhu své umělecké praxe spolupracoval s řadou významných hudebních těles: Filmovým symfonickým orchestrem (FISYO), Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, Pražskými madrigalisty, Filharmonií Brno, Městským divadlem Brno a dalšími. V roce 1992 založil skupinu Cimbal Classic, působí v ní jako skladatel, cimbalista a zpěvák. V následujícím roce se stal členem souboru Javory Hany a Petra Ulrychových. Je rovněž autorem a aranžérem scénické hudby pro řadu divadel, působí také jako hudební producent a vydavatel.


Další zdroje informací: