Výstava fotografií Klubu moravských fotografů

 

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ KLUBU MORAVSKÝCH FOTOGRAFŮ

12. 1. – 28. 2. 2022

DĚLŇÁK Líšeň – kulturní dům, Klajdovská 28

 

 

Klub moravských fotografů ve spolupráci s Kulturním centrem Líšeň Vás zvou na výstavu fotografií.

 

Pro veřejnost je výstava otevřena v úterý od 10.00 do 14.00 a ve čtvrtek od 17.00 do 19.00. Vstup volný.

Horská panoramata, záběry zpod mořské hladiny, černobílé reportážní snímky z Rumunska, abstraktní umění i akty, to vše je na této výstavě k vidění.

 

O Klubu moravských fotografů

V roce 1839 se v Paříži konalo slavnostní zasedání Akademie, na kterém byly zveřejněny technické podrobnosti daguerrotypie – metody, která umožňovala trvalé zachycení obrazu vykresleného světlem. Vynález odkoupila francouzská vláda a tím, že svolila k jeho zveřejnění, předala vynález celému světu k volnému použití.

Již padesát let po tomto šlechetném činu, v roce 1889 vznikl v Praze Klub fotografů amatérů, který přes skromné začátky, přerostl brzy ve velmi respektovanou organizaci, udržující kontakty mezi fotografy v Praze a na českém venkově.

Po změnách v devadesátých letech klub o své prostory a vybavení přišel, soubor písemností a sbírka však naštěstí skončily v Národním archivu. Po změnách názvu, adresy a dalších peripetiích funguje klub dodnes pod názvem:

KLUB MORAVSKÝCH FOTOGRAFŮ z.s., který v dnešní podobě vznikl před téměř třiceti třemi lety, má podobnou historii i když mladší a jednodušší. Nynější klub navázal na činnost Klubu fotografů města Brna, na jehož vzniku má významný podíl K. O. Hrubý.

O Klubu moravských fotografů více informací ZDE a na https://www.kmf.cz/.

 

Jiří Sláma: Uzemění na Kraví hoře

 

Boris Filemon: Vášeň