Léto s KC Líšeň

 

Krásný den, přátelé,

již nastal čas, abychom místo coronavirus, corona a covid, začali skloňovat KCL, Dělňák, Kotlanka, KCL, zahrada, koncert, KCL, tanec, cvičení …

Tedy akce, které Vás na Dělňáku a Kotlance během prázdnin čekají.

Připravili jsme pro vás hudební triptych na zahradě Dělňáku, kde vystoupí tři zajímavá hudební tělesa. V pátek 17. července váz zveme na zahradní koncert Neřež Tria, pokud čekáte tvrdý rock, zklameme Vás. Atmosféru zahrady Dělňáku podtrhne zvuk kytar a třeba i sladkobolných balad. Za 14 dní, v pátek 31. července, rozezní zahradu Dělňáku kapela Květy. Jestli nyní čekáte samou romantiku, opět Vás trochu zklameme. Kapela Květy se zaměřuje na elektronickou i experimentální hudbu, takže to určitě umí „pořádně rozjet“. Triptych završí romantické tóny smyčců v podání Gabriely Vermelho a Matěje Štépánka.

O prázdninách nezahálí ani Kotlanka. Celý červenec je možné si v pondělí a ve čtvrtek zacvičit jógu. A i po zbytek týdne zde probíhají aktivity našich partnerů, kde si můžete protáhnout tělo a zrelaxovat. Na děti čeká i příměstský tábor. 

První víkend v září nás čekají tradiční Líšeňské hody za doprovodu dechové hudby Šohajka a Cimbálové muziky Líšňáci. Na zámku nebude chybět ani dětský program, kejklíři a něco dobrého „na zub“. Ve farní zahradě uslyšíte oblíbené Cimbal Classic. Hodové slavnosti v neděli zakončí hity legendární kapely Buty.

Podrobnější informace jsou dostupné na stránkách Program a Kalendář.

Od září nás snad již čeká „klasická sezóna“ na Dělňáku s divadlem, akcemi a budeme i kouzlit s Pavlem Kožíškem. Kotlankou Vás provedou nové informační cedule a programem nové nástěnky. A samozřejmě se opět otevřou pohybové i jazykové kurzy, seniorské aktivity a třeba i něco nového!

Kulturní centrum Líšeň, Silvie Dražanová, Eva Svobodová