Proběhlo v roce 2019

 

Silvestrovský pochod 2019

Tak jsme tady ještě, každý na „svém“ stanovišti přesně podle úsloví, že „úspěšná sestava se nemění“. Tak by se dalo charakterizovat složení pořadatelů, kteří se na svátek sv. Silvestra starali o bezproblémový průběh historicky již 38. ročníku putování líšeňským okolím.

Líšeňské vánoce 2019

Kulturní centrum Líšeň připravilo krásné a bohaté Líšeňské Vánoce. Členky Seniorského klubu Réva jim ve své dílničce přidaly i malinký andělský nádech.

Úspěšné listopadové akce

Kulturní centrum Líšeň připravilo krásné a bohaté Líšeňské Vánoce. Členky Seniorského klubu Réva jim ve své dílničce přidaly i malinký andělský nádech.

Beseda se zakladateli Občanského fóra v Brně

V pátek 15. 11. 2019 v Dělňáku proběhla beseda se zakladateli Občanského fóra v městě Brně. Našimi hosty byli JUDr. Dagmar Lastovecká, bývalá primátorka, senátorka a ústavní soudkyně, Jiří Netík, sochař a řezbář, zakladatel líšeňského OF, Karel Fux, baletní mistr, spoluzakladatel líšeňského OF.

Jurkovičova vila

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se uskutečnila prohlídka nejmodernější vily začátku 20. století, kde se snoubí lidová kultura s britskou modernou a vídeňskou secesí. Seniorský klub Réva naplnil dvě prohlídky. Krásný zážitek. Jen fotečky se nám nějak nezdařily.

Halloweenská dílnička

31. 10. 2019 na Kotlance. Dýně, duchové a černé kočky. Dlabání dýní a výroba něčeho zdobného. No nejsou ty dýně krásné?

Taneční zábava V rytmu swingu

Ve středu 23. 10. 2019 se sálem rozezněly melodie nestárnoucích šlágrů v podání kapely SW Band. Úžasná průvodkyně večerem, Zina Čechová z Tanečního klubu Stabil, nás provedla swingovými melodiemi. TK Stabil představil své taneční umění, kterým roztančil celý sál Dělňáku.

Bony s sebou

Čtvrtek 17. 10. 2019. Úžasná retro procházka socialistickým Brnem. Připomněli jsme si obchody od vyhlášených cukráren po Tuzex, noblesní kavárny i bufety, ale i obchody s módou a dnes již zaniklá místa.

Prkna která znamenají svět

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 jsme v rámci Seniorského klubu Réva absolvovali komentovanou prohlídku Janáčkova divadla. 

Výlet na Stezku Valašku

V úterý 24. září 2019 v rámci akce Seniorského klubu Réva 56 seniorů  vyrazilo na výlet na Stezku Valašku do Pusteven. Mimo příjemné procházky plné výhledů někteří vystoupali k soše Radegasta nebo na Radhošť. Počasí nám přálo a místní speciality v kolibách byly také výborné.

Procházka údolím Říčky

Ve čtvrtek 19. září  se uskutečnil malý výlet Seniorského klubu Réva podél Říčky s návštěvou Kaprálova mlýna, na kterém nás provázel pamětník, pan Theodor Vaněk.

Pohodový koncert na závěr Líšeňských hodů

V neděli 1. září  2019 od 19 hodin, na závěr Líšeňských hodů, se na zahradě zámku Belcredi uskutečnil v pořadí třetí líšeňský koncert Katky a Dalibora Štruncových a jejich  Cimbal Classicu . Tentokrát s hostem, kterým je kapela Ateliér líšeňského rodáka a herce Městského divadlo Zlín Matěje Štrunce.

Líšeňské hody 2019

V sobotu 31. 8. 2019 Líšeň ovládlo hodové veselí. Stárci, stárky a všechna krojovaná chasa prošli velkým průvodem starou Líšní až ke kostelu Sv. Jiljí. Zde pan starosta předal hodové právo a průvod pokračoval před líšeňský zámek, kde se v tanci a zpěvu pokračovalo do pozdních hodin. 

Stavění máje

V pátek 30. srpna 2019 od 16 hodin na náměstí Karla IV. probíhalo na zahájení Líšeňských hodů tradiční Stavění máje za doprovodu Cimbálové muziky Líšňáci.

Hudební zábava v předvečer Líšeňských hodů

V pátek 30. srpna 2019 od 18 hodin, v předvečer hlavního programu Líšeňských hodů, se před radnicí na ulici Jírova uskutečnila skvělá hudební zábava.