Oslavy a svátky: Velikonoce na Dělňáku

 

Virtuální výstava Velikonoce na Dělňáku

Hody, hody, doprovody,   
dejte vejce malovaný,   
nedáte-li malovaný,   
dejte aspoň bílý,   
slepička vám snese jiný   

Děvčata, slečny i ženy po generace barví vajíčka, u toho myslí na svého milého, aby mu je s láskou na Velikonoční pondělí předaly. Pánové pletou žíly či pomlázky a myslí na své milé, které vymrskáním omládnou a neuschnou. Dívky se naoko ostýchají, schovávají se a utíkají. Kluci se jen tak nedají, nahánějí je, riskujíc polití studenou vodou. A takto k nám po staletí přicházelo jaro…

My letošní Velikonoce bohužel strávíme v karanténě, stejně jako v loňském roce si neužijeme koledování a nebude možné se sejít ani na tradičních Velikonocích na Dělňáku. Ale protože příchod jara se oslavit musí, připravili jsme pro vás alespoň virtuální výstavu fotografií z našich dřívějších velikonočních akcí.

Potěší nás, když i vy zapátráte ve svých fotoalbech a zašlete nám fotky s velikonoční tématikou. Jak barvíte vajíčka, pletete pomlázku nebo koledujete… Samozřejmě nejlépe z Líšně. My vaše snímky přidáme k našim, již zveřejněným.


 

PLETEME POMLÁZKY

 

DÍLNIČKY

Vzpomínka na Velikonoce na Dělňáku 2018

 


 

V případě, že poskytnuté fotografie budou obsahovat zobrazení Vaší osoby, udělujete souhlas KC Líšeň s jejich zveřejněním na našich sociálních sítích. V případě, že budou fotografie obsahovat zobrazení jiných osob, které mohou být z těchto fotografií identifikovatelné, jejich poskytnutím udělujete souhlas KC Líšeň s jejich zveřejněním na výše zmíněných sociálních sítích a současně prohlašujete, že máte svolení jiných osob na fotografii s jejich zveřejněním výše popsaným způsobem. KC Líšeň si vyhrazuje právo nezveřejňovat ty poskytnuté fotografie, které mohou neetickým způsobem zobrazovat osoby, které jsou na fotografii přítomny.
V případě, kdy se sami na zveřejněných fotografiích označíte, udělujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů v rozsahu: jméno, příjmení. Na fotografiích označujte výhradně Vaší osobu.
Svůj souhlas udělujete na dobu neurčitou, resp. do odvolání Vašeho souhlasu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Vaše osobní údaje budou zpracovány výhradně Správcem a nebudou předány do třetích zemí.
Správcem Vaši osobních údajů bude Kulturní centrum Líšeň, příspěvková organizace, Kotlanova 2163/7, 628 00 Brno, IČO: 00380717. 

Další informace o zpracování osobníc údajů naleznete na stránce https://kclisen.cz/gdpr-ochrana-osobnich-udaju/


Oslavy a svátky

Velikonoce na Dělňáku Pálení čarodějnic