Hudba v zámecké zahradě: jazzové kvarteto VERVA

Neděle 23. 8. 2026 od 18 hodin v zahradě zámku Belcredi,
Pohankova 8, Brno-Líšeň

Užijte si jedinečný koncert v rámci nového letního festivalu HUDBA V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ

Letní podvečer, zámecká zahrada a jazz plný barev a emocí. Kvarteto Verva  patří k zajímavým představitelům současné české jazzové scény. Originální spojení cimbálu, elektrické kytary, kontrabasu a bicích vytváří jedinečný zvuk plný barev, emocí a prostoru pro improvizaci.

Hudba Vervy propojuje moderní jazz s jemnými ambientními náladami a nabízí posluchačům nevšední hudební zážitek. Vedle autorských skladeb zazní i inspirace jazzovou tradicí, zpracovaná s osobitostí a kreativitou mladých hudebníků.

Přijďte si vychutnat večer plný originálních melodií, citlivé souhry a atmosféry, která vás na chvíli přenese mimo každodenní shon.

VYSTUPUJÍCÍ

Verva je brněnské jazzové kvarteto, které si získává posluchače originálním propojením moderního jazzu s nezaměnitelným zvukem cimbálu. Soubor tvoří Michal Grombiřík (cimbál), Daniel Kéry (elektrická kytara), Marek Žemla (kontrabas) a Hynek Čejka (bicí). Ve své tvorbě kombinují autorské skladby s prvky improvizace, jemnou atmosférickou hudbou i inspirací současnou jazzovou scénou.

Jejich hudba je citlivá, barevná a otevřená novým hudebním směrům. V roce 2025 vydali debutové album Russafa Archives, natočené ve španělské Valencii za spolupráce s mezinárodními hudebníky. Verva tak patří k nejzajímavějším mladým jazzovým projektům současné brněnské scény.

Více informací
Verva (CZ) – fb / insta / youtube / Spotify / Apple Music

Vstupné
základní: v předprodeji 280 Kč, na místě 340 Kč
senioři / děti do 15 let / studenti:
v předprodeji 240 Kč, na místě 290 Kč

Tištěné vstupenky můžete zakoupit v prodejně farmářských produktů: Na lontu, Jírova 6, Brno-Líšeň.
Otevřeno po-pá: 9-18 hodin.

O FESTIVALU HUDBA V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ

První ročník kulturního léta v zámecké zahradě je tady! Od června do srpna se můžete těšit na koncerty, které jen tak v Brně neuslyšíte. Pod širým nebem, v krásném prostředí, do kterého se jen tak nedostanete.

Brány zámeckého parku se pro vás otevřou v 17:15, budete mít tak příležitost projít se po parku již před koncertem a užít si jedinečnou atmosféru.

Součástí večera je i 20ti minutová přestávka.

Po celou dobu bude možné zakoupit si nealkoholické i alkoholické nápoje.

V případě nepříznivého počasí se budou koncerty konat v obřadní síni zámku Belcredi.