Co KCL v nejbližším období nabízí nebo chystá

 

 

 

Prvního března 2021 nastoupil do funkce ředitele Kulturního centra Líšeň PhDr. Michal Kročil. Zeptali jsme se, co KCL v nejbližším období nabízí nebo chystá.


Připravili jsme anketu mezi líšeňskými soubory, spolky a dalšími organizacemi, v níž se ptáme na to, jak se jim daří v dnešní době. Zda vyvíjejí nějakou činnost, jak komunikují se svými členy, jaké mají plány do budoucna v případě, že se situace zlepší.

Na webu KCL budeme postupně zveřejňovat video či audio rozhovory s líšeňskými osobnostmi z oblasti kultury, společenského života, vědy či sportu. Ať už s těmi, co v Líšni aktuálně bydlí, nebo s těmi, kteří odsud pocházejí. Uvítáme i návrhy veřejnosti na zajímavé osobnosti z jejich okolí.

V době, kdy mnohé tradiční svátky, jako jsou ostatky, Velikonoce, vynášení Moreny, Čarodky a jiné, nemohou probíhat tak, jak jsme byli po generace zvyklí, chceme tyto události alespoň připomenout formou fotografií či videí z minulých let. I tady přivítáme spolupráci veřejnosti a rádi zveřejníme poklady z jejich rodinných foto či video archivů.

Novou aktivitou by měla být online počítačová poradna. V dnešní době je řada lidí nucena používat moderní informační a komunikační technologie, aniž by to na potřebné úrovni třeba sami chtěli či dovedli. Těmto lidem bychom chtěli poskytovat poradenství a podporu i na dálku.

A hledíme i více do budoucna, na letní měsíce chystáme pro děti příměstské tábory.