Aktuality v činnosti KC Líšeň

 

 

Prvního března 2021 nastoupil do funkce ředitele Kulturního centra Líšeň PhDr. Michal Kročil. Zeptali jsme se, co KCL v nejbližším období nabízí nebo chystá. Níže se můžete seznámit s jeho vizí a zejména s tím, jak se tato vize postupně realizuje. Odkazy vás nasměrují na samostatné stránky, kde najdete podrobnější informace o příslušných aktivitách.


 

„Připravili jsme anketu mezi líšeňskými soubory, spolky a dalšími organizacemi, v níž se ptáme na to, jak se jim daří v dnešní době. Zda vyvíjejí nějakou činnost, jak komunikují se svými členy, jaké mají plány do budoucna v případě, že se situace zlepší“.

JAK SE NÁM ŽIJE, anketa o současné činnosti souborů, spolků a dalších subjektů, působících v Líšni


 

„Na webu KCL budeme postupně zveřejňovat video či audio rozhovory s líšeňskými osobnostmi z oblasti kultury, společenského života, vědy či sportu. Ať už s těmi, co v Líšni aktuálně bydlí, nebo s těmi, kteří odsud pocházejí. Uvítáme i návrhy veřejnosti na zajímavé osobnosti z jejich okolí“.

LÍŠEŇ JE LÍHEŇ, cyklus rozhovorů s osobnosti líšeňského společenského života


 

„V době, kdy mnohé tradiční svátky, jako jsou ostatky, Velikonoce, vynášení Moreny, Čarodky a jiné, nemohou probíhat tak, jak jsme byli po generace zvyklí, chceme tyto události alespoň připomenout formou fotografií či videí z minulých let. I tady přivítáme spolupráci veřejnosti a rádi zveřejníme poklady z jejich rodinných foto či video archivů“.

SVÁTKY, jak jsme je v Líšni prožívali v minulých letech


 

„Novou aktivitou by měla být online počítačová poradna. V dnešní době je řada lidí nucena používat moderní informační a komunikační technologie, aniž by to na potřebné úrovni třeba sami chtěli či dovedli. Těmto lidem bychom chtěli poskytovat poradenství a podporu i na dálku“.

ONLINE POČÍTAČOVÁ PORADNA, poskytujeme poradenství a podporu i na dálku


 

„A hledíme i více do budoucna, na letní měsíce chystáme pro děti příměstské tábory“.

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY, jak je pro děti chystáme