Program

V souladu s opatřeními vlády ČR a s cílem chránit rizikovou skupinu obyvatel Kulturní centrum Líšeň do odvolání ruší většinu svých aktivit. Podrobnější informace najdete na stránce Nouzový stav.


Níže na této stránce jsou uváděny informace o akcích, které v nejbližším období pořádá KC Líšeň a jeho partneři.

  • Přehled o akcích podle data konání najdete na stránce KALENDÁŘ.
  • Reportáže z vybraných akcí, které již úspěšně proběhly, jsou publikovány na stránce PROBĚHLO.

Kultura v oknech, výstava fotografií

Únor až duben 2021 ve výlohách a vitrínách Kulturního  centra Líšeň.

Na podzim roku 2020 vstoupilo Kulturní centrum Líšeň do jednání s brněnským fotografem Ing. Otou Meissnerem s nabídkou uspořádat v prostorách Kotlanky začátkem roku 2021 výstavu jeho fotografií. Výstava byla připravována ve složité době poznamenané epidemiologickou situací, o které všichni určitě víte a koronavirus poznamenal i možnosti zveřejnění fotografií ve vnitřních prostorách Kulturního centra Líšeň. Vše bylo připraveno a realizováno, jen pandemická krize způsobila tu zásadní překážku – výstavu by nemohli zhlédnout diváci. Tato situace byla pro mne podnětem pro jiný způsob realizace výstavy, a to formou bannerů v oknech Kotlanky. Když nemohou přijít lidé na výstavu, přijde výstava za nimi. Fotografie si můžete prohlédnout kdykoli zavítáte do pasáže Kotlanka , ať už za nákupem nebo jen tak na procházku.

Autor momentek též moderně nazývaných „street photo“. Ing. Oto Meissner rozdělil výstavu pod názvem Lidé – tři generace do čtyř tematických okruhů: aktivní generace, volný čas, nežijeme vzpomínkami a naše budoucnost.

Výstavu Kultura v oknech na Kotlance můžete vidět až do konce dubna 2021. Jste srdečně zváni.

Ing. Eva Svobodová, radní pro kulturu MČ-Brno-Líšeň