Něco z toho, co již úspěšně proběhlo

 

V roce 2019


Silvestrovský pochod 2019

Autorem zajímavého článku je Ladislav Breicetl . A k tomu spousta fotografií…

Líšeňské vánoce 2019

Kulturní centrum Líšeň připravilo krásné a bohaté Líšeňské Vánoce. Členky Seniorského klubu Réva jim ve své dílničce přidaly i malinký andělský nádech.

Úspěšné listopadové akce

Kulturní centrum Líšeň připravilo krásné a bohaté Líšeňské Vánoce. Členky Seniorského klubu Réva jim ve své dílničce přidaly i malinký andělský nádech.

Beseda se zakladateli Občanského fóra v Brně

V pátek 15. 11. 2019 v Dělňáku proběhla beseda se zakladateli Občanského fóra v městě Brně. Našimi hosty byli JUDr. Dagmar Lastovecká, bývalá primátorka, senátorka a ústavní soudkyně, Jiří Netík, sochař a řezbář, zakladatel líšeňského OF, Karel Fux, baletní mistr, spoluzakladatel líšeňského OF.

Jurkovičova vila

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se uskutečnila prohlídka nejmodernější vily začátku 20. století, kde se snoubí lidová kultura s britskou modernou a vídeňskou secesí. Seniorský klub Réva naplnil dvě prohlídky. Krásný zážitek. Jen fotečky se nám nějak nezdařily.

Halloweenská dílnička

31. 10. 2019 na Kotlance. Dýně, duchové a černé kočky. Dlabání dýní a výroba něčeho zdobného. No nejsou ty dýně krásné?

Taneční zábava V rytmu swingu

Ve středu 23. 10. 2019 se sálem rozezněly melodie nestárnoucích šlágrů v podání kapely SW Band. Úžasná průvodkyně večerem, Zina Čechová z Tanečního klubu Stabil, nás provedla swingovými melodiemi. TK Stabil představil své taneční umění, kterým roztančil celý sál Dělňáku.

Bony s sebou

Čtvrtek 17. 10. 2019. Úžasná retro procházka socialistickým Brnem. Připomněli jsme si obchody od vyhlášených cukráren po Tuzex, noblesní kavárny i bufety, ale i obchody s módou a dnes již zaniklá místa.

Prkna která znamenají svět

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 jsme v rámci Seniorského klubu Réva absolvovali komentovanou prohlídku Janáčkova divadla. 

Výlet na Stezku Valašku

V úterý 24. září 2019 v rámci akce Seniorského klubu Réva 56 seniorů  vyrazilo na výlet na Stezku Valašku do Pusteven. Mimo příjemné procházky plné výhledů někteří vystoupali k soše Radegasta nebo na Radhošť. Počasí nám přálo a místní speciality v kolibách byly také výborné.

Procházka údolím Říčky

Ve čtvrtek 19. září  se uskutečnil malý výlet Seniorského klubu Réva podél Říčky s návštěvou Kaprálova mlýna, na kterém nás provázel pamětník, pan Theodor Vaněk.

Pohodový koncert na závěr Líšeňských hodů

V neděli 1. září  2019 od 19 hodin, na závěr Líšeňských hodů, se na zahradě zámku Belcredi uskutečnil v pořadí třetí líšeňský koncert Katky a Dalibora Štruncových a jejich  Cimbal Classicu . Tentokrát s hostem, kterým je kapela Ateliér líšeňského rodáka a herce Městského divadlo Zlín Matěje Štrunce.

Líšeňské hody 2019

V sobotu 31. 8. 2019 Líšeň ovládlo hodové veselí. Stárci, stárky a všechna krojovaná chasa prošli velkým průvodem starou Líšní až ke kostelu Sv. Jiljí. Zde pan starosta předal hodové právo a průvod pokračoval před líšeňský zámek, kde se v tanci a zpěvu pokračovalo do pozdních hodin. 

Stavění máje

V pátek 30. srpna 2019 od 16 hodin na náměstí Karla IV. probíhalo na zahájení Líšeňských hodů tradiční Stavění máje za doprovodu Cimbálové muziky Líšňáci.

Hudební zábava v předvečer Líšeňských hodů

V pátek 30. srpna 2019 od 18 hodin, v předvečer hlavního programu Líšeňských hodů, se před radnicí na ulici Jírova uskutečnila skvělá hudební zábava.