Něco z toho, co již úspěšně proběhlo


Beseda se zakladateli Občanského fóra v Brně

V pátek 15. 11. 2019 v Dělňáku proběhla beseda se zakladateli Občanského fóra v městě Brně. Našimi hosty byli JUDr. Dagmar Lastovecká, bývalá primátorka, senátorka a ústavní soudkyně, Jiří Netík, sochař a řezbář, zakladatel líšeňského OF, Karel Fux, baletní mistr, spoluzakladatel líšeňského OF.

Vystoupila zde skupina Hladolet s písněmi Karla Kryla. Součástí byl i závěrečný raut za podpory restaurace Potrefená Husa.


Jurkovičova vila

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se uskutečnila prohlídka nejmodernější vily začátku 20. století, kde se snoubí lidová kultura s britskou modernou a vídeňskou secesí. Seniorský klub Réva naplnil dvě prohlídky. Krásný zážitek. Jen fotečky se nám nějak nezdařily.


Halloweenská dílnička

31. 10. 2019 na Kotlance. Dýně, duchové a černé kočky. Dlabání dýní a výroba něčeho zdobného. No nejsou ty dýně krásné?


Taneční zábava V rytmu swingu

Ve středu 23. 10. 2019 se sálem rozezněly melodie nestárnoucích šlágrů v podání kapely SW Band. Úžasná průvodkyně večerem, Zina Čechová z Tanečního klubu Stabil, nás provedla swingovými melodiemi. TK Stabil představil své taneční umění, kterým roztančil celý sál Dělňáku.

Děkujeme sponzorovi večera, Vinařství Réva Rakvica, který nám dodal svá vynikající vína a studentům Vysoké školy obchodní a hotelové za provedení profesionální degustace.


Bony s sebou

Čtvrtek 17. 10. 2019.

Úžasná retro procházka socialistickým Brnem. Připomněli jsme si obchody od vyhlášených cukráren po Tuzex, noblesní kavárny i bufety, ale i obchody s módou a dnes již zaniklá místa.

Hádanky jako malé střípky z výkladu průvodce! Kde byly první jezdící schody v Brně? A kde se prvně prodávala grilovaná kuřata, až 1000 ks za den? Kde jste se za socialismu mohli zadarmo zvážit? Kterou kavárnu zmiňuje Jiří Wolker ve své básni? Která pasáž je tou nejkratší v republice? Víte to?  Ale pozor! Jsme v době socialismu, tak na odpovědi žádný internet!


Jak se nechytit do pasti operátorů

Ve čtvrtek 10. 10. 2019 se na Kotlance uskutečnila přednáška Českého telekomunikačního úřadu zaměřená na smlouvy, reklamace, vyúčtování, nabídku služeb i nekalé praktiky. Závěrem proběhla malá spotřebitelská poradna.