Příměstské tábory 2016

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2016

V týdnu od 7. – do 8. 7. 2016 se uskutečnil příměstský tábor s názvem „Malý farmář 2“. V rámci druhého ročníku tábora zaměřeného na pěstitelství a chovatelství si děti vytvořily vlastní zahrádku, dozvěděly se mnoho zajímavého o domácích farmách a o zvířátkách, naučily se základy farmaření, domácích řemesel a něco dobrého se také naučili ukuchtit.

 

Druhý příměstský tábor proběhl od 7. – do 22. 7. 2016 a nesl název „Hvězdné války – po stopách řádu Jedi“. Tábor byl zaměřený na tematiku Hvězdných válek. Děti samy si prošly celým příběhem konfliktu mezi řády Jedi a Sith a naučily se ovládat vesmírnou Sílu. Samy si vyrobily své kostýmy, naučily se zásadám řádu Jedi a se svými mistry zažily mnoho vesmírných dobrodružství. 

 

Předposledním tématem tábora v týdnu od 1. do 5. 8. bylo „Cestování časem s ananasem“, přičemž šlo o nevšední tábor plný objevování naší historie, kultury, vynálezů i umění. Součástí všech her, dovádění a tvoření byl vhled do historie naší planety skrze všechna historická období. Průvodcem celého tábora byl veselý ananas.

 

Posledním příměstským táborem byl od 15. – do 19. 8. 2016 Olympijský víceboj 2. Zde se děti mohly proběhnout před tím, než usedly do školních lavic. Sportovně zaměřený tábor s Olympijskou tématikou zahrnoval výrobu pomůcek, závody, míčové hry a tanec. Děti se dozvěděly spoustu zajímavého o sportu a naučily se mnoho her. Absolvovaly sportovní kvízy a lasergame.