21/3 – 23/3 Jeden svět Brno – školní projekce

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 21.03.2018 - 23.03.2018
8:30 - 12:00

Místo konání
Líšeňský kulturák DĚLŇÁK

kategorie ne kategorie


Místo: Líšeňský kulturák DĚLŇÁK, Klajdovská 28, Brno-Líšeň

Čas: 8:30, 10:30 h

Vstup: více informací o programu a možnosti objednávek na https://www.jedensvet.cz/2018/brno

V rámci festivalu o lidských právech proběhnou na Dělňáku stejně jako minulý rok školní projekce, kde budou silné filmové příběhy následované debatami a workshopy určenými pro žáky a studenty ZŠ, SŠ i VOŠ.

Na Dělňáku budou projekce probíhat v období od 21. do 23. března 2018.

 

Školní projekce jsou festivalová dopolední promítání připravená pro žáky základních škol a studenty středních škol. Projekce jsou rozděleny dle věkových kategorií a upozorňují na aktuální problémy, se kterými se žáci a studenti mohou setkávat ve svém okolí nebo v mediích. Poutavé příběhy dokáží vyvolat řadu otázek. Filmy i následné diskuse vedou žáky k hledání odpovědí a k formování vlastních názorů a postojů.
Školní projekce v Brně zaštiťují Lužánky – Středisko volného času v Brně. V roce 2016 navštívilo projekce pro školy v Brně více než 5000 žáků a studentů!

  • Jak se přihlásit? Nejdříve si vyberte film pro danou věkovou kategorii v seznamu filmů. Poté si otevřete programovou tabulku, kde je aktualizovaný program včetně volných kapacit v sále. Vyberte si projekci, čas a místo, které se vám nejvíce hodí a kontaktujte nás dle jednotlivých projekčních míst.
  • Jak probíhají projekce? Po všech projekcích následuje diskuze nebo workshop, které trvají cca 30 minut.
  • Jaká je cena? Cena vstupného pro žáka je 50 Kč na film. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.

 

Více informací najdete na webu Jeden svět Brno.