11/8 Léto na Dělňáku: Jannis Moras & Banda

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 11.08.2017
19:00 - 21:00

Místo konání
Líšeňský kulturák DĚLŇÁK

kategorie


Místo: zahrada Dělňáku, Klajdovská 28, Brno-Líšeň

Čas: 19:00 h

Vstupné: dobrovolné

 

Prázdninové pátky od 14. července do 25. srpna. Začátky v 19.00 hod. Divadlo, koncerty a něco malého na žízeň i na zub na zahradě Dělňáku.

Tentokrát s kapelou Jannis Moras & Banda!

 

Jannis Moras & Banda je pětičlenná kapela z Brna, kterou tvoří tři bratři řeckého původu Jannis, Alexis a Markos Morasovi a dvě české dívky – Iva Oulehlová a Zuzana Mitrengová.

Přestože Banda začala své působení v roce 2014 koncerty s převzatou současnou řeckou hudbou několika významných autorů, po roce přesunula těžiště své práce na vlastní tvorbu. Autorem všech písní je Jannis Moras, a to jak hudby, tak textu (všechny v řečtině).

Co do žánrové příslušnosti, jedná se o postmodernu v nejširším slova smyslu tohoto pojmu. Na poli hudebním se setkávají prvky tradiční a lidové řecké hudby s postupy a principy hudby 20. a 21.století.

Co se týká aranží, ty tvoří obvykle všichni společně, rozhodujícím kritériem je estetické a emocionální posílení tematologie veršů, které se ve většině případů točí okolo sebepoznávání člověka, pochopení jeho mentality a základních principů jeho existence ve vesmíru.

V květnu 2017 kapela vydala své debutové album Alkohol hudby.

 

Informace budeme průběžně zveřejňovat na Facebooku.